باتری ماشین

تشخیص باتری ماشین اصل و تقلبی

تشخیص باتری ماشین اصل و تقلبی کار سختی نیست اما برای راحتی و جلوگیری از آن سعی کنید باتری را از فروشگاه های معتبر خریداری نمایید.

توجه داشته باشید که باتری خودرو از برندهای کره ای که به صورت قاچاق وارد شده و با قیمت های پایین به دست فروشنده می رسد، معمولاً یا تقلبی اند یا تاریخ مصرف گذشته و از همه بدتر کالاهای استوک هستند.

باتری های خودرو استوک کالاهایی هستند که به هر دلیلی از تست کارخانه رد شده و فروش این کالاها ممنوع اعلام شده. این کالا به قیمت بسیار پایینی به عنوان بازیافت باتری فروخته میشود. برخی سودجویان این نوع باتری ها را خریداری کرده و به عنوان کالای اصل فروش می رسانند.

  1.  باتری نو دارای قطب های سربی صاف و صیقلی و بدون هیچ آسیب دیدگی است.
  2. باتری نو دارای کارت گارانتی معتبر است.
  3. در صورتی که نوع باتری اسید شارژ باشد، دربهای باتری خودرو را باز کنید. قسمت داخلی دربها را مشاهده کنید. قسمت داخلی دربها باید کاملاً تمیز و بدون هیچ کثیفی باشد.
  4. سوپاپ های باتری ماشین باید کاملاً تمیز باشند. در دوطرف باتری دو سوپاپ تعبیه شده که گاز اضافی باتری را خارج می کند. با چراغ قوه نوری به داخل سوپاپ ها بیندازید، داخل آنها باید کاملاً تمیز باشد. در غیر این صورت، باتری ماشین خریداری شده، تقلبی است.
  5. به تاریخ مصرف درج شده بر روی باتری ماشین توجه کنید. باتری های اصلی با تاریخ روز فقط با مجوز واردات می توانند وارد کشور شوند.  کالاهای تقلبی عمدتاً به صورت قاچاق شده به کشور وارد می شوند. و با قیمت بسیار پایین تری نسب به نوع اصلی خود فروخته می شوند.
  6. هر باطری که به عنوان باطری کره ای به شما فروخته میشود باید عبارت (ساخت کره) روی بدنه باطری حک شده باشد دقت کنید که این عبارت حتما روی بدنه باطری حک شده باشد و نه بر روی لیبل یا برچسب آن باشد.
    بعضی از باطریها عبارت ساخت کره در قسمت کناری باطری حک شده و برخی دیگر بر روی دسته که هر دو نوع مورد تایید است.
  7. باطریهایی که به صورت قانونی از کشور کره وارد ایران میشوند همگی جز باطریهای اصلی و معتبر کشور کره میباشند که به بیش از یکصدو پنجاه کشور صادر میشوند. و همگی دارای گواهینامه های استاندارد بین المللی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.